Turcja czy Grecja – gdzie lepsze wakacje?

Planujesz wakacje i zastanawiasz się, który kierunek wybrać? Jeśli zależy Ci na poznaniu innej kultury, zastanów się nad urlopem za granicą. Możesz wybrać słoneczną Grecję albo zachwycającą Turcję. W każdym z tych krajów urzeknie Cię bezkres morza i wyjątkowe zabytki. Dlaczego warto zaplanować wakacje w Turcji? Co ciekawego czeka latem w Grecji? Zapraszamy do lektury!

Jak zaplanować wakacje w Turcji?

Jeśli zależy Ci na wypoczynku na plaży, wakacje w Turcji to strzał w dziesiątkę. Co ciekawe, aż 97% powierzchni Turcji leży w Azji, a 3% w Europie, a konkretnie – na Półwyspie Bałkańskim. Dominuje w niej krajobraz wyżynno-górski, który w połączeniu z długą linią brzegową sprawia, że kiedy zdecydujesz się na wakacje w Turcji, czekać będzie na Ciebie moc atrakcji.

Turcja ma dostęp do aż czterech mórz: Morza Śródziemnego, Morza Czarnego, Morza Egejskiego i Morza Marmara. Jeśli chcesz kupić lot i hotel w Turcji w ramach jednej rezerwacji, bez tracenia czasu na szukanie ich oddzielnie, możesz skorzystać z tego linku: https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:tr)-wakacje-w-turcji. W wyszukiwarce znajdziesz między innymi oferty wakacji w Turcji na Riwierze Egejskiej czy wybrzeżu Morza Śródziemnego. W nadmorskich kurortach w sezonie panuje atmosfera wiecznej zabawy. Liczne knajpki i wypożyczalnie sprzętu wodnego zadowolą zarówno miłośników nocnych szaleństw, jak i fanów sportów wodnych i plażowych.

W trakcie urlopu w Turcji warto zwiedzić również największe miasta z ciekawą ofertą turystyczną i wyjątkowymi zabytkami. Najludniejszym miastem w kraju jest Stambuł, w którym mieszka ponad 15 milionów ludzi. Co warte podkreślenia, jest to jedyne miasto na świecie, które leży na dwóch kontynentach. W Stambule szczególnie zachwycają zabytki z okresów bizantyńskiego i osmańskiego. W planie zwiedzania Stambułu możesz umieścić między innymi liczne meczety i kościoły, a także Muzeum Adama Mickiewicza oraz świątynię Hagia Sofia z VI wieku, która jest czwartym pod względem wielkości tego typu budynkiem na świecie.

Wakacje w Grecji – dlaczego warto spędzić urlop w Helladzie?

Hellada to nazwa starożytnej Grecji, a ślady po tamtych czasach są w kraju wciąż obecne. Najwięcej antycznych zabytków zobaczysz w stolicy, czyli Atenach. Na poznanie czekają między innymi wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO zespół architektoniczny Akropolu z licznymi obiektami sakralnymi i rzeźbami. W Atenach warto zobaczyć jeszcze na przykład triumfalny Łuk Hadriana, starożytny Teatr Dionizosa położony u stóp Akropolu, a także Świątynię Zeusa Olimpijskiego, która jest największą zachowaną świątynią pamiętającą czasy Hellady.

Poza długą historią i antycznymi zabytkami Grecję wyróżnia także wyjątkowe wybrzeże. Grecja leży na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego i jest oblewana wodami czterech mórz. Kiedy zdecydujesz się na wakacje w Grecji, możesz wybrać Morze Śródziemne, Morze Jońskie, Morze Egejskie lub Morze Kreteńskie. Kraj może pochwalić się dziesiątą co do długości linią brzegową na świecie.

Zadziwiająca jest też liczba greckich wysp. Jeśli chcesz wybrać się na wakacje w Grecji, ciekawe oferty wypoczynku, zawierające loty i noclegi w jednej rezerwacji na jednej z 2500 wysp znajdziesz po kliknięciu https://www.esky.pl/lot+hotel/2-wakacje/(0)(co:gr)-wakacje-w-grecji. Korfu, Kreta, Rodos, Zakynthos czy Santorini to najpopularniejsze z nich. Za jedną z najpiękniejszych uważa się Santorini, która jest wyspą wulkaniczną z licznymi zatokami. Turystów zachwycają czarne plaże pokryte wulkanicznym piaskiem, a także charakterystyczne białe budynki z niebieskimi dachami.

Dlaczego warto wybrać wakacje na eSky.pl?

Marzy Ci się urlop w Turcji? A może czekasz na wakacje w Grecji? Wymarzony wypoczynek warto wybrać na godnej zaufania platformie do organizowania podróży. Pakiet Lot+Hotel pozwala w trakcie jednej rezerwacji na wybór lotu  i noclegu.

Wybieranie lotu na platformie eSky.pl ułatwia odnalezienie najlepszego dla Ciebie połączenia spośród oferty setek linii lotniczych, za które zapłacisz tak, jak będzie Ci wygodnie. Elastyczne płatności obejmują zarówno raty, jak i odroczone płatności.

Z kolei wybór noclegów to nie tylko te same elastyczne formy płatności oraz intuicyjna wyszukiwarka i łatwa rezerwacja, lecz także bogaty wybór różnych rodzajów noclegów. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana lub przekonany do wakacji w Grecji czy Turcji, możesz wybrać spośród 1,3 miliona obiektów na całym świecie. Czekają na Ciebie między innymi hotele i apartamenty.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie o to, który kraj jest lepszy na wakacje, wcale nie jest łatwa. Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji z licznymi antycznymi zabytkami, z kolei Turcja zachwyca pozostałościami z czasów osmańskich i bizantyńskich. Każdy miłośnik zwiedzania znajdzie w nich coś fascynującego dla siebie. W obu sąsiadujących ze sobą państwach nie brakuje też atrakcji dla fanów wypoczywania nad brzegiem morza. Skorzystaj z pakietu Lot+Hotel na eSky.pl i przekonaj się, który kraj podbije Twoje serce!

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić