10 Popularnych Atrakcji Dla Dzieci w Lubuskim

planetarium wenus
Planetarium Wenus w Zielonej Górze / foto – Autorstwa LZG – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106347676

Poznajcie województwo leżące na zachodzie Polski, właściwie na jej skraju, gdzie mieszka tylko 1/38 ludności naszego państwa, a prawie 50% tamtejszych terenów zajmują lasy. Województwo lubuskie może nie wydawać się warte odwiedzenia tak, jak na przykład Małopolska, która może poszczycić się największym parkiem rozrywki w Polsce, albo szczycąca się popularnym Parkiem Dinozaurów Opolszczyzna. Mimo tego pod względem atrakcji wcale nie odstaje od innych.

Oto 10 pozycji, które musisz sprawdzić razem ze swoimi dziećmi w województwie lubuskim:

 

1. Ścieżka Geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina”

Tę 5-kilometrową trasę znajdziemy w Parku Krajobrazowym “Łuk Mużakowa”. Jest ona pełna niesamowitych rzeźb terenu, takich jak morena czołowa czy stawy pokopalniane. Oznacza to, że Twoje dzieci będą mogły przeżyć prawdziwą przygodę, biegając wśród gęstych lasów, albo spoglądając w dół niewielkich, tajemniczych wąwozów.

Dodatkowym atutem są zbiorniki, w których woda przyjęła intrygujące kolory dzięki minerałom zalegającym na ich dnach. Od takiego zjawiska ciężko oderwać wzrok!

 

2. Kolejka Ogrodowa Nietoperek

Oto rozrywka idealna dla małych podróżników! Przejażdżka miniaturową kolejką w kameralnej grupie, to świetna atrakcja na letnie popołudnie. W jego czasie można obejrzeć wiejską zabudowę w pomniejszonej wersji.

Pięć złotych za jedną przejażdżkę, to niewielka cena, jeśli możesz w ciekawy sposób pokazać dziecku realia niegdysiejszego świata.

 

3. Park Krasnala w Nowej Soli

Tym razem mamy do czynienia z darmową atrakcją, ale znowu na świeżym powietrzu. Park jest wyposażony w cztery place zabaw z bajkową scenerią.

W tutejszym Mini Zoo, można zobaczyć nie tylko lamy i kozy, ale także szopy pracze oraz pawie! A na każdym kroku będą towarzyszyć kolorowe, uśmiechnięte krasnale.

 

4. Muzeum Etnograficzne Zielona Góra

Zwykle dzieci chcą pójść do parku, do kina, na basen… A co z muzeum? Z pewnością wizyta w tym centrum etnograficznym będzie przeżyciem, którego ani Ty, ani Twoje pociechy nie wymażą ze swojej pamięci zbyt szybko!

Jak na wiosce pieczono chleb? Jakich barw i tkanin używano do tworzenia strojów ludowych? Skąd pochodzi aż 10 000 eksponatów i 80 budynków w tym muzeum?
Wycieczka po 13-hektarowym obiekcie może znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań!

 

5. Palmiarnia Zielona Góra

Żadne słowa nie są w stanie oddać tego, co można obejrzeć na własne oczy, wybierając się właśnie w to miejsce.

Nie tylko dzieci parają się mroczną, ale czarującą dziczą ziejącą prosto z otchłani prawdziwej dżungli. Każdy przeżyje tam swoją własną przygodę.
W Palmiarni Zielonej Góry masz szansę poczuć się, niczym w prawdziwych tropikach. Soczysta zieleń drzew przykuwa uwagę bardziej niż którykolwiek szmaragd, a żadna przecena w sklepie nie przyciąga wzroku tak, jak mnogość barw ryb w wielkich akwariach, które tam zobaczysz.

 

6. Zoo Port 2000

Jak by tu zagospodarować przestrzeń między dwoma stacjami paliw? Może by tak Mini Zoo…? – tak właśnie pomyśleli założyciele Zoo Port 2000 w Mostkach (choć mogła to być również wina świnek, które z niewiadomych powodów się tam zaaklimatyzowały).

Jakkolwiek by nie było, to właśnie w tym miejscu można spotkać się z naturą na żywo – głaskanie owiec, podziwianie kolorowych ptaków, zabawa z kucykami czy fotografowanie nieuchwytnych królików – i to wszystko zupełnie za darmo!

 

7. Międzyrzecki Rejon Umocniony w Pniewie

Tym razem mamy do czynienia z zespołem fortyfikacji, który w Polsce zostawili po sobie Niemcy. Zanim przeskoczysz do następnej atrakcji, bo stwierdzisz, że nie interesują Cię podobne tematy, musimy wspomnieć, że trasa tej wycieczki nie jest taka zwyczajna. Prowadzi ona… prosto w podziemia! Nawet podczas upalnego lata skusisz się tam do założenia cieplejszych ubrań.

Na zwiedzających czekają trzy trasy. Dla rodziców z małymi dziećmi odpowiednia będzie najkrótsza, zajmująca około godziny. Natomiast dla prawdziwych koneserów przygotowano aż 8-godzinny marsz przez rozmaite dworce i bunkry.

 

8. Planetarium Wenus w Zielonej Górze

Stolica województwa lubuskiego może uraczyć również swoim własnym planetarium. Jest ono tym bardziej wyjątkowe, że w Polsce podobnych miejsc znajdziemy tylko 30!

Budynek noszący swoją nazwę od słynnej “planety kobiet” zaskoczy Cię ilością wiedzy, którą przedstawia w niezwykle ciekawy sposób. Poznaj Układ Słoneczny, właściwości światła lub setki meteorytów, które znalazły się na Ziemi.

Szczególny zachwyt wzbudzą projekcje z pomocą rzadkiej technologii fulldome, która pozwala na wyświetlanie obrazu w 360°.

9. Ogród Botaniczny w Zielonej Górze

Nasz szlak atrakcji województwa lubuskiego zakończymy właśnie tu – w najlepszym miejscu na wspólne spacery.

Rozmaite kwiaty mogą zostać przysłonięte przez barwy mieszkających tutaj ptaków. Stanowią niemal taką samą atrakcję, jak brodzenie wśród kwitnących roślin. Dzieci będą zachwycone, kiedy usłyszą, że mogą nie tylko zobaczyć papugi i bażanty, ale też je nakarmić!

Czas poświęcony naturze nigdy nie idzie na marne, kiedy spędzasz go w gronie ukochanej rodziny.

10. Majaland Kownaty

Ten park rozrywki wykreowany na podstawie znanej wszystkim Pszczółki Mai znajduje się właśnie we wsi Kownaty.
Czeka tam kilka rodzajów atrakcji:

Place zabaw – choćby te imienia Gucia czy Mai, gdzie maluchy mogą poćwiczyć swoją szybkość i zręczność. Ściany wspinaczkowe, liny czy zjeżdżalnie, to tylko niektóre z czekających tam atrakcji.

Baseny z kulkami lub te wodne sprawią, że dziecko zanurzy się w morzu przygód.

A kwiatowe czy motylkowe karuzele sprawią, że zabawa rozkręci się na całego!

4.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić