Idealne wakacje całą rodziną? Sprawdź ofertę Hotelu Zamku w Gniewie

Wakacje z najbliższymi na długo pozostają we wspomnieniach z dzieciństwa. Jeśli chcesz spędzić czas z pociechami w wyjątkowym hotelu na Pomorzu, możesz wybrać gotycki zamek w Gniewie, w którym nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Dlaczego warto wybrać Hotel Zamek Gniew na rodzinne wakacje w Polsce?

Czterogwiazdkowy Zamek Hotel Gniew – wakacje z historią w tle

Hotel w Gniewie, niewielkim mieście położonym koło Tczewa, turystów w każdym wieku zachwyca historią i przepięknymi wnętrzami. Jeśli i Ty w dzieciństwie marzyłaś lub marzyłeś o przeniesieniu się w czasy królów, księżniczek i rycerzy, możesz dzisiaj spełnić te sny z własnymi pociechami u boku.

Zamek powstał w XIII wieku, a zamieszkiwali go między innymi rycerze Zakonu Krzyżackiego. Dzisiaj w obiekcie znajduje się 120 miejsc noclegowych w apartamentach i komnatach. O pełne brzuszki najmłodszych gości dba szef kuchni. W menu, które przepełniają odświeżone flagowe polskie dania i dziczyzna, nie brakuje ulubionych dań najmłodszych. Twoje dziecko ma ochotę na zupę pomidorową z makaronem albo nuggetsy z frytkami? Wspólnie wybierzcie się na obiad do przepięknej sali restauracyjnej.

Najważniejsze atrakcje dla dzieci w Hotelu Zamku Gniew

Hotel zapewnia mnóstwo całorocznych atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Mali turyści uwielbiają Zamkowy Kids Club – to w nim mogą np. szaleć w basenie z kulkami, wspinać się w Małpim Gaju i pokonywać tor przeszkód. W najcieplejszych miesiącach najmłodsi goście chętnie korzystają z placu zabaw na świeżym powietrzu. Popularne huśtawki i zjeżdżalnie czy młyńskie koło powodują głośny śmiech smyków. Na całe rodziny czeka poza tym basen wewnętrzny z brodzikiem dla dzieci i licznymi atrakcjami wodnymi.

W Hotelu dzieje się wiele – systematycznie organizowane są rekonstrukcje historyczne, turnieje rycerskie i inne eventy. Nie brakuje atrakcji dla starszych dzieci i nastolatków. Zwiedzanie zamku wraz z prezentacją sali tortur i pracy katów, warsztatu tkackiego czy mennicy, strzelanie z łuku, a także letnie widowisko „Wakacje z duchami” zostają w pamięci na długo.

Jeśli szukasz jeszcze bardziej nietuzinkowych atrakcji, możesz zdecydować się na pakiet rodzinny. Goście, którzy skorzystają z takiej całorocznej oferty, mogą m.in. wziąć udział w rodzinnym turnieju rycerskim z animatorami, odwiedzić komnaty dawnych mistrzów czy nocą spacerować z lampionami po zamku.

Okolicę warto zwiedzać także, jeżdżąc wypożyczonym rowerem albo na własnych nogach. Ciekawe szlaki rowerowe, promenada nad brzegiem Wisły i wiele innych wyjątkowych zakątków Gniewu czeka na odkrycie! Więcej informacji o ofercie Hotelu Zamku Gniew dla rodzin znajdziesz pod linkiem: https://www.zamek-gniew.pl/blog/hotel-przyjazny-rodzinie.

4/5 - (12 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić