Atrakcje w okolicach Rabki-Zdroju dla całej rodziny

Wyjazd na urlop z dziećmi wymaga dobrej organizacji. Warto zadbać, aby każdy uczestnik takiej wycieczki mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnie ważne jest zapewnienie rozrywki dzieciom – to maluchy są zwykle w tej kwestii najbardziej wymagające. Sprawdź, jakie atrakcje w Rabce-Zdroju i okolicach będą najlepsze dla całej rodziny!

Rabka-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, położona w malowniczej okolicy i otoczona wysokimi szczytami. Samo miasteczko gwarantuje też wiele atrakcji, które są skierowane również do rodzin z dziećmi. Z pewnością można tu spędzić udany urlop – obfitujący w różne aktywności, a także relaks na łonie natury.  Co można robić całą rodziną podczas wyjazdu do Rabki-Zdroju?

Park rozrywki dla dzieci w Rabce-Zdroju

Jedną z atrakcji, która bywa częstym powodem wizyt w tym górskim miasteczku, jest znany park rozrywki dla dzieci Rabkoland. To unikatowe wesołe miasteczko, w którym można spędzić cały dzień, nie narzekając na nudę. Ze względu na duże zróżnicowanie atrakcji coś dla siebie znajdą tu zarówno maluchy, jak i starsze dzieci. Niektóre atrakcje mogą także stanowić źródło dobrej zabawy dla rodziców.

Nie sposób wymienić wszystkich propozycji, jakie ma park rozrywki, jednak można liczyć zarówno na emocjonujące kolejki, jak i przedstawienia oraz warsztaty, a także różne zabawy sensoryczne. Dużym atutem jest także dobra organizacja wesołego miasteczka – znajdują się w nim strefy gastronomiczne oraz miejsca przeznaczone do odpoczynku..

Dla gości w parku rozrywki Rabkoland dostępne są także bezpłatne miejsca parkingowe zlokalizowane tuż przy wesołym miasteczku. To bardzo wygodna opcja, szczególnie w wysokim sezonie, kiedy w Rabce-Zdroju pojawia się sporo turystów.

Górskie szlaki dla całej rodziny

Będąc w Rabce-Zdroju szkoda byłoby nie skorzystać z możliwości trekkingu. W pobliżu dostępne są trasy, które będą odpowiednie zarówno dla doświadczonych górołazów, jak i zupełnych amatorów. Odpowiedni szlak znajdą też na pewno rodziny z dziećmi, nawet tymi bardzo małymi. Takie wędrówki są świetną okazją do relaksu i zacieśniania rodzinnych więzi.

Wędrówka wśród hal, lasów i dolin pozwala podziwiać kojące widoki i oderwać się od codziennych trosk. Takie wycieczki mają również walor edukacyjny i pozwalają zaszczepić najmłodszych zamiłowanie do przyrody. Odpowiednia dawka aktywności na świeżym powietrzu jest też korzystna dla zdrowia – zarówno tego fizycznego, jak i emocjonalnego.

Co warto zobaczyć w Rabce-Zdroju?

Ta miejscowość sama w sobie jest atrakcyjna dla turystów. Znajduje się w niej np. Park Zdrojowy, który będzie świetnym miejscem spacerów, również z maluchami. Można tam podziwiać zadbane ogrody, różne zabytki i miejsca historyczne, dostępne są także obiekty sportowe. W Parku Zdrojowym znajduje się także tężnia solankowa, czyli miejsce, w którym można się zrelaksować i zażyć inhalacji o działaniu prozdrowotnym.

Rabka-Zdrój to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym – słynie ze swojego mikroklimatu, który jest szczególnie korzystny dla osób po urazach, a także cierpiących na choroby układu oddechowego, układu krążenia czy zaburzenia metaboliczne. Punktem wartym odwiedzenia jest także pijalnia wód mineralnych, z których słynie ta okolica.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić