Aktywny wypoczynek nad morzem – jak go zorganizować?

Wypoczynek nad morzem do jedna z najbardziej lubianych form spędzania czasu przez wielu turystów z kraju i za granicy. Jednak nie musi być to czas spędzony jedynie na plaży, z książką czy ulubioną muzyką. Przyjrzyjmy się ciekawemu zagadnieniu z bliska.

Żuławy i Mierzeje Wiślane- proste trasy o malowniczym anturażu

Żuławy i Mierzeje Wiślane to doskonała propozycja na spędzenie aktywnego urlopu w województwie Pomorskim, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To rejon, który przygotował wiele, niezwykle ciekawych tras rowerowych do miłośników jednośladów. Do jednej z najbardziej popularnych tras zaliczyć należy Pętlę Zatoki Gdańskiej. To trasa, która prowadzi od Gdańska, aż do Krynicy Morskiej. Co charakterystyczne, po Żuławach jeździ się niezwykle łatwo i swobodnie. Możemy na rowerze zwiedzać nieskończone połacie żuławskich pól i łąk.

Na szczególną uwagę zasługuje także trasa rowerowa na Wyspę Sobieszewską czy mało znany, a niezwykle ciekawy szlak Mennonitów. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań. Jednak bez względu na wybór trasy, wycieczki będą gwarantować nam bajeczne widoki.

Trójmiasto na rowerze

Pomimo tego, że Trójmiasto kojarzy się zdecydowanej większości turystów przede wszystkim jako miejsce pełne deptaków, plaż i kawiarni, ma nam do zaoferowania wiele atrakcji gwarantujących wysoką klasę aktywnego wypoczynku. Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta pełne nowoczesnych, doskonale rozwiniętych ścieżek rowerowych, które są doskonałym wyborem, by spędzić aktywnie wypoczynek nad morzem.

Jedną z najbardziej ciekawych opcji na rowerowe wycieczki jest brzeg Zatoki Gdańskiej. To trasa, która umożliwi nam podziwianie pięknych, morskich widoków i obcowania z naturą. Co więcej, po drodze będziemy mijać niezliczoną ilość bardzo wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych, przez co podczas wycieczki będziemy mogli cieszyć się ulicznymi sklepikami czy doskonałej jakości jedzeniem. Nic więc dziwnego, że taki relaks pozostanie nam w pamięć na długi czas.

Co więcej, na terenie trzech znanych miast możemy odnaleźć niezliczoną ilość wypożyczalni rowerów. Co więcej, rowery dostępne są w idealnym stanie technicznym, przez co jazda na wypożyczonym sprzęcie będzie czystą przyjemnością.

Półwyspie Helski idealnym miejscem na udane trasy rowerowe

Jak wiemy, województwo pomorskie to również malownicze trasy rowerowe – https://pomorskie.travel/artykuly/artykuly-rowerowe/pomorskie-trasy-rowerowe/. Do tego grona zaliczyć należy także obszar półwyspu Helskiego. Hel obfituje w wiele terenów leśnych. Oprócz wody, pysznych ryb, znanego w całej Polsce fokarium, odnaleźć można wiele wypożyczalni rowerów. Co więcej, dla turystów przewidziany jest odcinek od Półwyspu Helskiego, aż do Trójmiasta. Dzięki temu możemy bez konieczności korzystania z transportu publicznego czy samochodu, znaleźć się w centrum Trójmiasta, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Postaw na sprawdzone rozwiązania, i ciesz się wyprawami rowerowymi przez długi czas.

4.7/5 - (3 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić