Wybór jachtu dopasowanego do potrzeb – przewodnik po wynajmie jachtów

Źródło zdjęcia: MichHam / Shutterstock.com

Czarter jachtu jest ciekawym pomysłem na aktywny wypoczynek lub wakacyjny wyjazd. Można żeglować po polskich jeziorach lub odwiedzić przyjazne żeglarstwu miejsca w Europie albo można pójść nawet krok dalej i spróbować żeglarstwa w egzotycznych miejscach poza Europą. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na czarter jachtu?

Oferty na wynajem jachtów w formie czarteru można znaleźć w Internecie

Warto wiedzieć, że w Internecie jest wiele firm, które oferują czarter jachtów. Tego typu ofert jest na tyle dużo, że wybór tym bardziej nie jest prosty. Dlatego warto wiedzieć, że są serwisy, które spełniają rolę wyszukiwarek czarterów. W serwisach tego typu można wyszukać oferty czarterowe w zależności od terminu, rodzaju jachtu, ilości kabin, typie grotu, wielkości silnik i paru innych elementach tego typu. Z reguły na stronach tego typu możliwe jest porównanie różnego rodzaju jednostek pływających. Między innymi czarter jachtu żaglowego, katamaranu oraz motorówki.

Źródło zdjęcia: MichHam / Shutterstock.com

Na co zwrócić uwagę?

Niezależnie czy zdecydujemy się na czarter katamaranu czy na czarter dużego jachtu. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednostki pływającej, jest jego wielkość oraz liczba osób jakie mogą na nim pływać. Kolejny ważny aspekt to jego stan techniczny. 

Ważne jest, aby upewnić się, że wypożyczana jednostka jest w dobrym stanie technicznym, aby uniknąć wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek związanych z ewentualnymi usterkami podczas wyprawy. Co prawda upewnienie się co do stanu technicznego może być trudnym zadaniem z perspektywy laika, dlatego o ile nie chcemy przeznaczać pieniędzy na przegląd w porcie zajmującym się diagnostyką to warto chociaż zwrócić uwagę na renomę wypożyczalni i zapytać osobę wypożyczającą jacht o jego stan techniczny oraz o wykonywane naprawy. W przypadku gdy chodzi o czarter motorówki to warto sprawdzić stan silnika. Gdy mowa o jachcie to koniecznie trzeba przyjrzeć się w jakim stanie są żagle.

Następnym aspektem, na który można zwrócić uwagę jest jego wyposażenie. Ważne jest, aby upewnić się, że jacht ma na pokładzie to co jest niezbędne podczas żeglowania (między innymi: sprawne żagle lub silnik, nawigację, apteczkę, koło ratunkowe, radioodbiornik, sprzęt sygnałowy, latarnię). Poza tym, jak wiadomo wielu klientów zwraca uwagę na to czy jacht jest odpowiednio wyposażony w przeróżne udogodnienia takie jak TV, sprzęt audio, klimatyzacja oraz ogrzewanie.

4/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić