Urlop wiosną? W te miejsca warto pojechać

majowka kiedy

Utarło się, że na urlop decydujemy się najczęściej w miesiącach wakacyjnych. O ile dotyczy to osób, które mają dzieci w wieku szkolnym, jest to zrozumiałe, to w przypadku osób bezdzietnych, z dorosłymi dziećmi, czy też dla seniorów nie jest już to takie oczywiste. Co jak co, ale ciekawie spędzić urlop można o każdej porze roku. Jednak chyba każdy zgodzi się z tym, że najprzyjemniej jest wiosną. O tej porze roku wszystko budzi się z zimowego snu i mamy aż chęci do życia. Zobaczmy, jak zaplanować wiosenny urlop.

Pierwsza szansa na wyjazd to majówka

W naszym kraju bardzo hucznie obchodzona jest co roku majówka. Niestety najczęściej sięgamy po kiełbaski z grilla i po piwo, a więc nie jest zbyt ambitnie, ale możemy to zmienić. Kiedy majówka 2023? Majówka to tak naprawdę zawsze pierwszy weekend maja. Świętowanie rozpoczyna się jednak już 30 kwietnia. Wówczas najczęściej wyjeżdżamy, czy też spotykamy się na imprezie w ogródku.

Chcielibyśmy jednak wszystkim namówić do tego, aby w tym okresie już gdzieś sobie wyjechać. Mamy na to dwa bardzo poważne argumenty. Oto one:

  • temperatury są już naprawdę przyjemne,

  • wszędzie jest taniej.

Chyba właśnie na tym nam najbardziej zależy. Chcemy nieco odpocząć na słońcu i zażyć kąpieli słonecznych, a także za takowy wypoczynek nie chcemy zapłacić nie wiadomo ile. Jest to oczywiste. O ile z kąpielami w naszym kraju mógłby być jeszcze mały problem, to za granicą sezon już się zaczął na dobre. Pora wybrać jakąś ciekawą destynację.

Wakacje w kwietniu? Czemu nie?

Wakacje w kwietniu brzmią naprawdę świetnie. Skoro już nie możemy się doczekać wakacji, to dlaczego mielibyśmy sobie ich nie zorganizować nieco wcześniej. Gdy tylko budżet nam na to pozwala, to mamy szerokie pole do popisu.

W tym artykule https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-wakacje-w-kwietniu/560.html znajdziemy kierunki, które nie są zbyt drogie, a każdy je pokocha niemal od pierwszego wejrzenia. Nie będziemy musieli się także martwić o miejsce w samolocie, czy też o wolne pokoje w hotelach. Turystów jeszcze nie ma tak dużo.

Tę porę roku do podróżowania pokochają także osoby, którym nie służą zbyt wysokie temperatury. Urlop w Egipcie, czy też w Tunezji dla osoby starszej w lipcu, czy też w sierpniu może się okazać katorgą. Temperatury naprawdę są bardzo wysokie i trzeba się z tym liczyć. Niekiedy nasz organizm odmawia posłuszeństwa, gdy na termometrach temperatura dochodzi do czterdziestu stopni Celsjusza w cieniu. Robi się także wtedy niebezpiecznie.

Zabezpiecz się

Skoro doszliśmy już do tematu niebezpieczeństwa, to pamiętajmy o tym, że podróżując do ciepłych krajów, musimy się zabezpieczyć odpowiednim olejkiem do opalania. Ochrona na poziomie dziesiątki filtra nam w niczym nie pomoże. Nie bójmy się chwytać za trzydziestkę, czy też nawet za pięćdziesiątkę. Nie jest to żaden powód do wstydu. Gwarantujemy, że i tak wrócimy do Polski z przepiękną opalenizną. Tego można być pewnym.

Powinniśmy także na poważnie pomyśleć o stosownym ubezpieczeniu. Mamy oczywiście na myśli polisę turystyczną. Wykupując tę polisę przed wyjazdem, gwarantujemy sobie spokój. Nawet gdy będziemy potrzebować opieki lekarza, jakichś leków, czy też po prostu się rozchorujemy, to po pierwsze otrzymamy profesjonalną i specjalistyczną pomoc, a po drugie nie zapłacimy za nią ani centa. Wszystko pokryje nasz ubezpieczyciel.

Warto zdecydować się na ochronę nieco rozszerzoną. Dzięki niej będziemy mogli skorzystać z szerszego zakresu i nie będziemy musieli zastanawiać się, co konkretnie obejmuje nasza polisa. Na urlop jedziemy po to, aby odpocząć i nieco się zregenerować, a nie zamartwiać o tego typu sprawy. Zostawmy wszelkie formalności swojemu ubezpieczycielowi.

Pamiętajmy, aby polisę turystyczną wykupić jeszcze przed wylotem. Wówczas ochrona obowiązuje od pierwszego dnia i możemy szaleć do woli. Po to jest właśnie urlop.

Nie zwlekajmy, tylko poszukajmy dla siebie jakieś wyjątkowego miejsca już dziś. Urlop w kwietniu może się okazać naprawdę strzałem w dziesiątkę.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić