Rezerwacja grupowych biletów dla szkół. Jakie ma korzyści?

Wycieczki grupowe są atrakcyjnym pomysłem na integrację uczniów i pokazanie im interesujących miejsc, których do tej pory nie mogli zwiedzić. Wiele osób rezygnuje z takiej formy odpoczynku od szkolnych obowiązków ze względu na duże koszty przelotu. Wiele firm oferuje jednak specjalne zniżki dla wycieczek powyżej 10 miejsc. Jakie zalety mają loty grupowe?

Loty grupowe – podstawowe zasady

Grupowe bilety można zarezerwować bezpośrednio w biurze linii lotniczych lub za pośrednictwem strony internetowej infoloty.pl. W przypadku wyboru drugiej opcji wystarczy wypełnić prosty formularz kontaktowy bądź zadzwonić pod wskazany numer telefonu. Wymagane informacje to m.in.: liczba osób, miejsce odlotu i przylotu, okres wakacji oraz własne dane. Istnieje również możliwość umieszczenia dodatkowych informacji, np. specjalnych preferencji podróżnych itp.

Grupowe wycieczki – ile kosztują bilety?

Wszystko zależy od docelowego miejsca oraz wielkości grupy. Chcąc uzyskać atrakcyjną cenę, warto zdecydować się na złożenie zapytania ofertowego z dużym wyprzedzeniem, gdyż takie loty są znacząco tańsze od rezerwacji na ostatnią chwilę. Co więcej, zakup biletów na kilka tygodni przed odprawą ułatwia świetną organizację wycieczki, a przy dużej liczbie osób jest to niezwykle istotne. Warto dodać, że całkowity koszt biletów lotniczych dzieli się równo na wszystkich uczestników podróży. Nikt zatem nie będzie czuł się poszkodowany.

Jak długo trzeba czekać na ofertę?

Rezerwując wycieczki grupowe na stronie infoloty.pl, możesz mieć pewność, że wszystkie wskazane przez Ciebie informacje zostaną przesłane liniom lotniczym, by przygotowane oferta była dostosowana do potrzeb i preferencji wszystkich uczestników podróży. Sporządzenie wstępnej propozycji trwa od 24 godzin do kilku dni. Wszystko zależy od standardów i szybkości działania linii lotniczej. Po zaakceptowaniu oferty, wysyłany jest specjalny formularz, zawierający wszystkie informacje, m.in. termin podróży, czas lotu, trasę, opłaty itp. Dołącza się do niego także faktury, opiewające na podane kwoty.

Jakie zalety mają loty grupowe?

Grupowe bilety lotnicze są świetnym rozwiązaniem dla szkół, organizujących zagraniczne wycieczki. Największą zaletą jest cena. Biuro lotnicze rozkłada całkowity koszt przelotu na wszystkie osoby, dzięki czemu każda osoba płaci znacząco mniej za bilet niż w przypadku samodzielnej rezerwacji. Kolejnym atutem jest organizacja. Loty grupowe nie są dzielone na kilka samolotów. Oznacza to, że wszyscy uczniowie będą cały czas pod Twoją opieką. W przypadku lotów samolotem jest to bardzo istotne ze względu na dużą liczbę podróżujących. Co więcej, część grupy musiałaby czekać na uczniów z innego samolotu, przez co dotarcie do hotelu zajęłoby sporo czasu.

Grupowe bilety lotnicze – inne korzyści

Warto dodać, że linie lotnicze są niezwykle elastyczne przy składaniu oferty. Starają się uwzględniać wszystkie potrzeby oraz oczekiwania przyszłych pasażerów. Wiele linii stara się wybrać samolot z dużą liczbą wolnych miejsc. Wszystko po to, by wszyscy uczniowie mogli być blisko siebie w trakcie podróży. Ma to pozytywny wpływ na integrację, a jednocześnie ogranicza ryzyko ewentualnych problemów. W każdej chwili możesz zareagować, gdyby stało się coś złego, a żaden ucze nie czuje się odepchnięty.

Loty grupowe – czy faktycznie są tak tanie?

Nie należy wierzyć w mit, że grupowe loty dla co najmniej dziesięciu osób organizowane są jedynie przez prestiżowe linie. Atrakcyjna wycieczka wcale nie musi być droga. Wszystko zależy od dobrej i przemyślanej organizacji. Za pośrednictwem strony infoloty.pl można zarezerwować grupowe bilety lotnicze tanimi liniami. Wiele firm oferuje też możliwość opłaty w transzach. Musisz jednak pamiętać, że minimalna liczba pasażerów tanimi liniami to 15 osób. Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, lot i proces odprawy zostaną świetnie zorganizowane pod kątem logistycznym. Co z bagażami? Linie lotnicze pozwalają na zabranie bagażu podręcznego i nadawanego, bez dodatkowych opłat.

Anulowanie rezerwacji

Rezerwacja grupowych biletów lotniczych umożliwia odstąpienie od umowy. Warto jednak zapoznać się ze szczegółowymi informacjami anulowania, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Loty grupowe pozwalają również na zwiększenie liczby pasażerów. Przykładowo, wycieczka zarezerwowana wstępnie na 20 osób, może zostać zwiększona o 2 miejsca, nie później niż 30 dni od daty rezerwacji i 60 dni przed terminem wylotu. Niedozwolona jest jednak zmiana danych pasażera po dokonaniu odprawy. Dopuszcza się jedynie zakup dodatkowego bagażu. Odprawa przeprowadzana jest online przez infoloty.pl, a każdy pasażer powinien podać swoje dane osobowe. Następnie, generowana jest karta pokładowa, uprawniająca do zajęcia miejsca w samolocie. Warto pamiętać, że każdy pasażer powinien mieć ważny dokument tożsamości – dowód lub paszport.

Grupowe bilety lotnicze to wygodna i komfortowa opcja dla szkół, które planują wycieczki zagraniczne. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę grupowych biletów lotniczych Infoloty.pl. Zapraszamy!

Materiał zewnętrzny

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić