Wynajem kamperów – wypożycz kampera w dobrej cenie

Kampery od lat cieszą się dużą popularnością. Widzimy je “na żywo” na autostradach w okresie letnim, identyfikujemy je również z szeroko pojętą sferą popkultury. W kinematografii przyjęło się, że kamper nieodzownie kojarzy się z poczuciem wolności, przygodą i niezapomnianymi wrażeniami. Co więc stoi nie przeszkodzie, by wraz z rodziną lub przyjaciółmi wybrać się nim na wakacje? Dzięki funkcjonującym na rynku wypożyczalniom każdy z nas może wynająć kampera, w dodatku w przystępnej cenie.

Czy wypożyczenie kampera dużo kosztuje?

Okazuje się, że kamper do wynajęcia wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Najtańsze modele na wynajem oferowane są w granicach 200-300 złotych za dobę. Cena za nowsze pojazdy, na przykład wyposażone dodatkowo w łazienkę, może podwoić lub nawet potroić tę kwotę. Nie trzeba jednak rezygnować od razu, bo przecież zwykle na wakacje nie jeździmy w pojedynkę. Wypożyczenie kampera może okazać się tanie, kiedy wszyscy żądni przygody uczestnicy wyprawy zrzucą się na wynajem. Cena stanie się wówczas przystępniejsza.

O czym należy pamiętać przy wynajmowaniu kampera?

Przede wszystkim wśród wypożyczających musi znaleźć się osoba, która posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Do kamperów ważących mniej niż 3,5 tony wystarczy kategoria B. Schody zaczynają się wtedy, kiedy taki samochód przekracza wspomniany tonaż. Wówczas potrzebować będziemy prawa jazdy kategorii C1, które uprawnia nas do kierowania pojazdami ważącymi więcej niż 3,5 tony, ale mniej niż 7,5 tony. W przypadku jeszcze cięższych kamperów niezbędne będą uprawnienia na poziomie pełnego C.

Kamper do wypożyczenia – co jeszcze? Oprócz opisanych zezwoleń przy wynajmie kampera zazwyczaj należy określić datę wyjazdu oraz powrotu, wpłacić zaliczkę (zwykle nie więcej niż 30% ogólnej ceny najmu), ustalić dzień i godzinę odbioru i doprecyzować szczegóły.

Kamper wynajem gdzie można wynająć kampera?

Kampera na wynajem oferują zajmujące się firmy dysponujące kilkoma pojazdami. Jeżeli chcemy mieć szeroki wybór pojazdów o różnym standardzie, warto skorzystać z profesjonalnej platformy internetowej, na której można zarezerwować kampera tak, jak robi się to w przypadku planowania wakacji i wybierania pasującego hotelu. Jedną z takich firm jest Campdeck. Dzięki Campdeck wypożyczysz kampera, a wszystkie formalności załatwisz, nie ruszając się sprzed ekranu komputera. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na jeżdżenie i fizyczne odwiedzanie poszczególnych wypożyczalni. Po uzupełnieniu danych z dostępnego na stronie formularza na stronie wyświetli się lista dostępnych pojazdów wraz z ceną za wynajem. Jeśli wakacje na czterech kółkach nie są tym, o czym marzysz, skorzystaj z innych opcji oferowanych przez Campdeck – firma zajmuje się też pośrednictwem w wypożyczaniu jachtów, przyczep i domków letniskowych.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić