Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – dlaczego warto wykupić?

W ostatnich latach nieco zmieniły się standardy podróżowania. Wybierając się za granicę, musisz bardziej zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych Ci osób. Zgodzimy się przecież, że podróż w celach wypoczynkowych to czas, kiedy stres jest zbędny. By móc beztrosko i spokojnie odpoczywać pod palmami, warto oprócz kremu do opalania, spakować do walizki również dobre ubezpieczenie na wyjazd.

Wysokie koszty leczenia

Wyobraź sobie taką sytuację. Wyjechałeś z rodziną do Portugalii, aby surfować na najwyższych falach Atlantyku. Jednak już pierwszego dnia, schodząc po hotelowych stopniach, skręcasz stopę i Twoi bliscy muszą wezwać pomoc medyczną. Koszty związane z przyjazdem karetki oraz ewentualna hospitalizacja będzie finansowana przez Ciebie. Na koniec leczenia dostaniesz rachunek, który może poważnie nadszarpnąć Twoje oszczędności. Nieszczęśliwe wypadki podczas zagranicznych wyjazdów to wcale nie tak rzadkie zdarzenia. Aby odpowiednio się zabezpieczyć, warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl).

Dobra polisa może odciążyć Cię finansowo w wielu sytuacjach. Koszty leczenia (do wysokości sumy ubezpieczenia) zapłaci ubezpieczyciel podróży, a Ty będziesz mógł skupić się na sprawnym powrocie do formy. Ponadto na rynku dostępne są ubezpieczenia, które obejmują również takie aspekty, jak koszty transportu do Polski lub kraju zamieszkania, akcji ratunkowych, NNW czy utraty bagażu. Możesz więc przygotować się na wiele przygód.

Ubezpieczenie a koronawirus

Pandemia dotknęła cały świat. Obywatele krajów o najbardziej rozwiniętej turystyce są wyjątkowo narażeni na zakażenie wirusem Covid-19. Oznacza to, że Ty, jako osoba podróżująca, musisz liczyć się z ryzykiem pozytywnego testu, który może pociągnąć za sobą nie tylko konsekwencje zdrowotne, ale także finansowe – przedłużająca się kwarantanna będzie bardzo kosztowna. Zapewne nie tak wyobrażasz sobie wymarzony wyjazd, dlatego przed podróżą zadbaj nie tylko o odporność, ale również o odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd.

Zazwyczaj podstawowa polisa nie obejmuje zdarzeń związanych z koronawirusem. Istnieją jednak firmy ubezpieczeniowe, które posiadają specjalne rozszerzenia na wypadek zakażenia Covid-19. Takie ubezpieczenie ochroni Cię przed kosztami związanymi z chorobą do sumy ubezpieczenia. Dodatkowo możesz uzyskać świadczenie na wypadek kwarantanny, wynoszące nawet do 1000 euro. Pokryje to opłaty za zakwaterowanie na czas izolacji. Pamiętaj, że na rynku znajdziesz też oferty ubezpieczeń, które zwrócą Ci pieniądze za rezygnację z wyjazdu z powodu zachorowania.

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić