Kiedy warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne na wakacjach zapewnia spokój ducha, a niekiedy może nawet uratować nasze życie. Dlatego wybierając się w dłuższą podróż, warto wykupić ubezpieczenie, zwłaszcza, że nie jest to drogie, a może zaoferować naprawdę duże korzyści. Zastanawiasz się, czy nadchodzący wyjazd to dobra okazja, aby sprawdzić oferty towarzystw ubezpieczeniowych? W niniejszym artykule podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto wykupić ubezpieczenie podróżne.

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne to polisa, która ma zagwarantować poczucie bezpieczeństwa niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Taka polisa ma dwie główne składowe: KL, czyli koszty leczenia oraz NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. KL to ubezpieczenie, w ramach którego podróżny może liczyć na pokrycie kosztów leczenia, gdy zajdzie taka konieczność. Nawet jednodniowa wizyta w szpitalu za granicą może wiązać się z ogromnym wydatkiem i właśnie dlatego warto się zabezpieczyć na taką okoliczność. Z kolei NNW oferuje podróżnym ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na określoną w umowie kwotę. Na stronie wakacyjnapolisa.pl możesz szybko i wygodnie porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a także sprawdzić zakres ochrony. Dodatkowe udogodnienia to np. ubezpieczenie bagażu czy OC w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie podróżne na wyjazdy zagraniczne

Ubezpieczenie podróżne bez wątpienia należy wykupić przed podróżą zagraniczną. To właśnie koszty leczenia za granicą wiążą się z ogromnymi wydatkami i brak ubezpieczenia w nagłej sytuacji może kosztować nieostrożnego turystę nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niezależnie od tego, czy są to wakacje zagraniczne, czy też wyjazd służbowy, warto zatroszczyć się o polisę, która zapewni należytą ochronę w obcym miejscu. Należy sprawdzić dwa podstawowe parametry, a mianowicie, sumę gwarantowaną kosztów leczenia oraz kwotę ubezpieczenia NNW. Im wyższe są wymienione kwoty, tym droższa będzie polisa. W gruncie rzeczy polisy wakacyjne nie należą jednak do bardzo drogich, podczas gdy korzyści przez nie oferowane są naprawdę duże.

Czy warto kupić ubezpieczenie podróżne na wakacje w Polsce?

Zdecydowanie tak! O ile polisa KL nie jest tu aż tak istotna, o tyle wciąż ważnym zabezpieczeniem będzie NNW. Ponadto, warto zastanowić się nad wykupieniem OC sportowego, zwłaszcza, jeśli uprawianie sportów jest głównym celem naszej podróży. Jeśli natomiast podróżujesz w Tatry, przyda się pełnoprawna polisa obejmująca także KL. Warto bowiem pamiętać, że w trakcie zdobywania popularnych szczytów często wykraczamy poza terytorium Polski, zahaczając o Tatry Słowackie. Co ważne, w przypadku nieszczęśliwego wypadku w górach, helikopter może być wysłany od strony słowackiej, a wtedy, ubezpieczenie podróżne okaże się prawdziwym zbawieniem.

Jak wybrać optymalne ubezpieczenie podróżne?

Biorąc pod uwagę, jak wiele towarzystw ubezpieczeniowych działa na polskim rynku, w pierwszej kolejności warto porównać oferty różnych firm, aby zawęzić wybór do kilku towarzystw. Sporym ułatwieniem jest porównywarka internetowa, w której wystarczy wpisać interesujące parametry i informacje związane z podróżą, a system wyświetli najkorzystniejsze opcje. Taka porównywarka ubezpieczeń podróżnych jest dostępna chociażby tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/. Przed zawarciem umowy z konkretnym ubezpieczycielem warto jeszcze przestudiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o polisie.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz Również Polubić