Jak wykryć podsłuch w biurze?

Jest wiele objawów, które jasno wskazują, że poufne dane i informacje wyciekają z firmy. Jednym z nich jest wzmożona aktywność konkurencji ukierunkowana na naszą działalność. Kolejny objaw to znajomość cennika produktów i usług tworzonych na indywidualne zamówienie klienta.

Następnym jest powielanie naszych ofert i projektów ze znajomością wszystkich szczegółów. Jeżeli takie zjawiska mają miejsce nie ma wątpliwości – podsłuchiwanie w biurze stało się faktem. Niestety nie jest to prosty problem do rozwiązania. Nie pomoże ani monitorowanie pracowników, ani fizyczne przeszukanie biura. Nie trzeba być fachowcem aby dosłownie w kilka czy kilkanaście sekund zainstalować w biurze urządzenia podsłuchowe. Może zrobić to każdy – nielojalny pracownik, firma sprzątająca, kurier, gość, a nawet osoba, która “przez pomyłkę” zawita do firmy pytając o adres sąsiednich instytucji.

Jak znaleźć urządzenie podsłuchowe?

Współczesna technika pozwala na umieszczenie tego typu sprzętu praktycznie wszędzie. Nie ma przedmiotów, które nie były by podejrzane. Mogą być ukryte, mogą też znajdować się w polu widzenia nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń. Na początek można zaopatrzyć się w wykrywacz podsłuchów w sklep-seko.pl. Jest wiele typów urządzeń, które pomogą wykryć podsłuchiwanie w biurze. Najprostsze dostępne w sklep-seko.pl to wykrywacze pola elektromagnetycznego. Są niedrogie, ale nie dadzą sobie rady z bardziej zaawansowanym technicznie sprzętem szpiegowskim. Najskuteczniejsze wykrywacze podsłuchów to urządzenia, których cena sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przeznaczone są raczej dla profesjonalistów i potrafią zlokalizować nawet podsłuch, który chwilowo nie jest aktywny. W razie niemożliwości odnalezienia podsłuchu prostszymi sposobami najlepiej skontaktować się ze specjalistami ze sklep-seko.pl i zamówić usługę wykrywania podsłuchu w firmie.

Jak wygląda sprzęt do podsłuchiwania w biurze?

Kamuflaż tego typu urządzeń w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Są dwa rodzaje podsłuchów – pierwsze działają na zasadzie dyktafonu i rejestrują dźwięk na wewnętrznym nośniku. Drugi to różnego rodzaju mikrofony, z których odczyt może być przekazywany na odległość drogą radiową. Obydwa można ukryć w przedmiotach codziennego użytku. Należą do nich wszelkiego rodzaju urządzenia włączane do sieci elektrycznej – listwy zasilające, zasilacze do biurowego sprzętu, radia, elementy oświetlenia czy gniazdka elektryczne. Inne mogą byc ukryte w długopisach, reklamowych gadżetach, kalendarzach czy zegarach. Bez specjalistycznego sprzętu nie ma najmniejszych szans na wykrycie podsłuchiwania w biurze.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić