Atrakcje Heilbronn – Co Warto Zobaczyć w 2022?

fotografia – Pixabay

Heilbronn to niewielkie miasto w poludniowo-zachodnich Niemczech, położone nad rzeką Neckar. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pojawiły się już w VIII wieku, a prawa miejskie Heilbronn otrzymał pod koniec XIII wieku. Choć miasto to mogłoby być perłą średniowiecznych Niemiec, jak wiele innych miast niemieckich zostało zbombardowane i doszczętnie zniszczone podczas drugiej wojny światowej. Ucierpiała zwłaszcza przepiękna starówka, jednak zadbano o to, by miasto odzyskało przynajmniej część dawnego splendoru i nadal znaleźć w nim można sporo zabytków z różnych epok, które imponują swoim rozmachem i urodą. Jest to również miasto, w którym nie brakuje parków i ogrodów, przez co zyskuje sporo w oczach tych, którzy uwielbiają zarówno tempo miejskiego życia, jak i kontakt z przyrodą.

1. Experimenta – Das Science Center to rewelacyjnie dopracowane centrum naukowe, w którym można spędzić cały dzień i w którym zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli mogą pogłębić swoją wiedzę w różnych dziedzinach nauki. Futurystyczny, częściowo przeszklony budynek, który przypomina bryłę składającą się z różnych figur geometrycznych, wygląda atrakcyjnie zwłaszcza po zmroku, kiedy jest podświetlony. W środku odbywają się pokazy naukowe, można również oglądać interaktywne wystawy, a także samemu wziąć udział w eksperymencie. Nauka z zakresu dziedzin ścisłych przebiega tutaj w atmosferze zabawy i wielkich odkryć, dlatego miejsce to będzie odpowiednie nawet dla tych, którzy twierdzą, że mają humanistyczne zdolności, a matematyka i fizyka jest dla nich zbyt trudna.

2. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku ratusza w Heilbronn jest przepiękny zegar astronomiczny, na którym znajdują się specjalne tarcze i mechanizmy, dzięki którym dowiadujemy się, jakie są pozycje Słońca, Księżyca i zodiakalnych gwiazdozbiorów. Sam w sobie stanowi swoiste arcydzieło ze złotym słońcem, księżycem i gwiazdkami na końcu długich wskazówek, a także pięknymi malunkami przedstawiającymi znaki zodiaku. Warto spędzić przy nim więcej czasu, aby móc zaobserwować, jak działa.

3. Kilianskirche to jeden ze słynniejszych kościołów w mieście, wybudowany w stylu gotyckim. Znajduje się na nim otwarta dla turystów wieża, z której można podziwiać panoramę miasta. Choć został bardzo zniszczony podczas drugiej wojny światowej, znajduje się w nim kilka oryginalnych elementów z epoki średniowiecza, które wyeksponowano podczas odbudowy świątyni.

4. Pfühlpark to przepiękny park, który w naturalny sposób dzieli się na część z placami zabaw dla dzieci i trasami dla biegaczy oraz drugą, o wiele spokojniejszą, gdzie znajduje się malowniczo usytuowane jezioro łabędzie, otoczone pięknymi wierzbami. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą się wyszaleć, a dorośli odpocząć po intensywnym zwiedzaniu miasta.

5. Stadtgalerie Heilbronn to galeria handlowa, której konstrukcja przypomina betonowo-szklany okręt. Jest to miejsce idealne na zakupowe szaleństwo, w którym znajdują się dziesiątki sklepów i butików. Część z nich to znane sieciówki odzieżowe, a z kolei luksusowe butiki trafią w bardziej wysublimowane gusta i zasobne portfele. Jak w większości centrów handlowych, znajduje się tutaj również strefa gastronomiczna, w której można zatrzymać się na ciepły posiłek lub kawę i ciastko.

6. Botanischen Obstgarten to malowniczy ogród botaniczny, w którym znajduje się mnóstwo gatunków krzewów ozdobnych, bylin, drzew i kwiatów. Miejsce to jest na tyle przestronne, że często służy za przestrzeń na rodzinne spacery czy warszataty na świeżym powietrzu. Niekiedy można tutaj trafić na zajęcia jogi i inne ćwiczenia grupowe. Ogród jest przyjazny dla dzieci, a ozdobne wiatki, pod którymi można schować się przed nadmiernym słońcem, tworzą niemal orientalny klimat.

7. Süddeutsches Eisenbahnmuseum Heilbronn to Muzeum Kolei założone w 1998 roku. Znajdują się tutaj liczne wagony i lokomotywy, które były w użyciu od początku XX wieku i które przywodzą na myśl stare powieści przygodowe i podróżnicze. Znajduje się tutaj również wagon, który należał do księcia Prus, Wilhelma. Jest to raj dla wielbicieli kolei, ale również tych, którzy lubią obcować z historią.

8. Trappenseeschlösschen to uroczy zameczek położony nad jeziorem Trappen. Prowadzi do niego wąski most, a sama budowla stoi na niewielkiej wysepce, dookoła której pływają kaczki i łabędzie. Choć nie jest to atrakcja wymieniana w ogólnikowych przewodnikach po mieście, mieszkańcy miasta często wybierają to miejsce na niedzielne spacery, jeśli chcą uciec od hałasu miasta. Malownicza lokalizacja zamku sprawia wrażenie romantycznej spokojnej oazy.

9. W Heilbronn można natknąć się na pomniki poświęcone ludności żydowskiej, która kiedyś zamieszkiwała miasta. Do listopada 1938 roku, czyli daty Nocy Kryształowej, w mieście stała przepiękna synagoga, łącząca styl mauretański z innymi metodami zdobienia. Niestety, została doszczętnie zniszczona, a od 1993 na jej miejscu stoi pomnik, przedstawiający zniszczoną kopułę, która kiedyś była zwieńczeniem wspaniałej budowli.

Po więcej informacji warto zajrzeć tutaj

4.5/5 - (28 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić