Dlaczego warto wybrać się na Seszele?

Wakacje na Seszelach to marzenie wielu osób. Luksusowe wakacje organizowane przez biuro podróży są dziś dostępne dla każdego, kto tylko ma ochotę poznać najpiękniejsze plaże świata. Archipelag Seszeli to piaszczyste plaże i lazurowa woda. Seszele to aż 115 wysp położonych w basenie Oceanu Indyjskiego. Przepiękne państwo wyspiarskie leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Sprawdź, dlaczego wczasy na Seszelach mogą być idealne właśnie dla Ciebie.

1. Seszele — rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim

2. Seszele — piaszczyste plaże i błogi relaks

Wymarzone wakacje na rajskich wyspach, jakimi są Seszele, od lat kojarzą się nie tylko z wyjątkową urodą tej części świata, ale i z luksusem. W biurach podróży ekskluzywne wczasy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ludzie nie żałują pieniędzy na wakacje poza granicami kraju, zwłaszcza że w Polsce za wakacyjny pobyt w hotelu klasy lux płaci się prawie tyle, co za Seszele.

Seszele — rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim

Jeśli chodzi o Seszele, to dzielą się na dwa archipelagi. Są to Wyspy Zewnętrzne i Wyspy Wewnętrzne. Seszele to wyspy koralowe i wulkaniczne. Największa wyspa archipelagu to wyspa Mahé. Stolica kraju znajduje się na wyspie Mahé — Victoria to również największe miasto na Seszelach. Liczba stałych mieszkańców w stolicy nie przekracza 25 000 osób. Tak więc stolica Seszeli ma wręcz kameralne warunki do zamieszkania, co może mieć znaczenie dla osób poszukujących spokojnego miejsca do życia lub dłuższego pobytu wypoczynkowego. Ciekawostką jest to, że Victoria jest jedną z najmniejszych stolic na świecie.

Drugą co do wielkości wyspą jest Praslin. Na wyspie Praslin znajduje się między innymi krajowy port lotniczy. Swego czasu na wyspie Praslin przebywali piraci.

Trzecia co do wielkości wyspa to Silhouette — jest najmniej zaludnioną wyspą. Kolejna wyspa to La Digue, która słynie z tropikalnych lasów i fantastycznych plaż.

Seszele żyją głównie z turystyki. Na każdym kroku można spotkać luksusowe hotele. Na Seszele można lecieć dosłownie o każdej porze roku, przy czym najkorzystniejszy okres z uwagi na pogodę to wiosna — jesień.

Seszele to najlepszy kierunek na specjalne okazje, na przykład na podróż poślubną. Jest to raj dla miłośników sportów wodnych. Planując pobyt na rajskich Seszelach, nie ma co za bardzo liczyć na wielkie obniżki dla ofert last minute.

Seszele — piaszczyste plaże i błogi relaks

Jeśli chodzi o pobyt na Seszelach, Seszele gwarantują niezapomniane wakacje. Chociaż raz w życiu warto spędzić urlop na przykład na wyspie Mahe. Luksusowy hotel nie jest aż taką przynętą, co możliwość odpoczynku na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie. Wybór rajskich wysp takich jak Seszele to sposób na udane wakacje. Pogoda na Seszelach jest bardzo przyjemna i zazwyczaj nie generuje przykrych niespodzianek (czego nie można powiedzieć o pogodzie w Polsce).

Seszele można w szczególności rekomendować osobom przemęczonym, które faktycznie potrzebują wartościowego odpoczynku. Wyspa Mahe lub wyspa Silhouette to idealna metoda na oderwanie się od codzienności. Pobyt nad Oceanem Indyjskim nie tylko relaksuje, ale i energetyzuje.

Chociaż mało kto chce patrzeć na bilet powrotny, to ludzie wracają z Seszeli szczęśliwi i radośni. Wiele osób chce wrócić na Seszele. Jeśli ktoś chce tam zostać dłużej, to do 90 dni nie ma obowiązku wizowego.

Mapa Seszeli zachęca do odwiedzania innych wysp z rajskimi plażami, które są otoczone pierścieniem rafy koralowej. Chociaż najwygodniej jest korzystać z ofert biur podróży, to przy dłuższym pobycie warto zorganizować swoją podróż samodzielnie.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić