DJI Mini 3 PRO – czy jest wart swojej ceny?

Czy DJI Mini 3 Pro jest warty swojej ceny? Pytają o to wszyscy fani DJI, którzy z utęsknieniem czekali na nowy model drona od tej marki. W końcu Mini 3 Pro ma być modelem ważącym poniżej 250 gramów, lecz posiadać lepsze parametry techniczne. Ludzie oczekują, że otrzymają rozwiązania, które wykorzystują urządzenia z wyższej półki. Firma DJI poszła w kierunku propozycji klientów, kosztem podniesienia ceny. Sprawdźmy, czy DJI Mini 3 Pro spełnia wszystkie wymagania, których powinno oczekiwać się od dronów w takiej kwocie.

W ostatnim czasie premiera coraz to nowszych dronów wzbudza coraz to większe emocje. Zainteresowanie kolejnymi modelami jest tak ogromne, że w sieci pojawia się wiele przecieków, dzięki którym przed premierą wiemy o urządzeniu praktycznie wszystko. Taka sama sytuacja miała miejsce przed premierą DJI Mini 3 Pro. Czy dopisek “Pro” w nazwie modelu jest adekwatny? Czy oznacza to, że jest to już bardziej profesjonalne, niż rekreacyjne urządzenie dla każdego? Upewnijmy się, co oferuje nam DJI Mini 3 Pro oraz czy jest wart swojej ceny!

DJI Mini 3 Pro. Dlaczego jest uważany za “pro”?

DJI Mini otrzymał wiele ulepszeń, które wprowadzane były do wszystkich dronów serii trzeciej. Dzięki temu już część parametrów urządzenia zaczęła zbliżać się mocno do dronów wyższej półki pod kątem jakości. Jest to jednoznaczne z podniesieniem wartości całego urządzenia. Spośród rzeczy, które możemy uznać za dodatki wchodzące w pakiet “profesjonalny” wymienić należy możliwość nagrywania w 4K z HDR oraz opcją slow-mo 120FPS w FHD. Do tego kierunki drona obsługują trzy kierunki oraz posiada on wbudowany pilot wspomagania omijania przeszkód APAS 4.0.

DJI zdecydowało się również na kilka usprawnień względem drugiej generacji oraz ogólnie wszystkich swoich dronów. W Mini 3 Pro wprowadzono pierwszy raz w historii DJI funkcję True Vertical Shooting, która umożliwia robić zdjęcia i filmy w pionie. Do tego z brakujących dodatków w poprzednim egzemplarzu, wprowadzono takie funkcje jak Follow Me, Master Shots czy opcja robienia ujęć panoramicznych.

DJI Mini 3 Pro znajdziesz na stronie: https://megadron.pl/pl/menu/drony/marki/dji/mini-3-pro-2202.html

Czy DJI Mini 3 Pro jest wart swojej ceny?

DJI Mini 3 Pro na rynku pojawił się oficjalnie w trzech wariantach sprzedażowych. W Polsce mimo wszystko nie jest znana najtańsza wersja, która funkcjonuje bez aparatury. Najtańsza dostępna w Polsce wersja to DJI Mini 3 Pro z aparaturą bez ekranu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które już posiadają drona (np. DJI Air 2 albo DJI Air 2S). Wtedy za drona zapłacimy 4099 zł. Tysiąc więcej jesteśmy zmuszeni zapłacić w wersji z najnowszą aparaturą. Obie dostępne wersje zawierają w sobie drona z jedną baterią, jednym zestawem śmigieł, osłoną kamery, śrubokrętem oraz kablem. Jeśli chcielibyśmy posiadać jednak już pełen osprzęt, dzięki któremu dron będzie w stanie na jednym ładowaniu latać przez 47 minut, będziemy musieli za wszystkie potrzebne części zapłacić łącznie 6000 zł.

Czy DJI Mini 3 Pro jest wart swojej ceny? Wszystko zależy od tego, co czego potrzebuje. Z jednej strony jest to już półprofesjonalny dron w wadze, która nie wymaga od nas posiadania konkretnych specjalnych uprawnień. Z drugiej strony natomiast większe wersje dronów od DJI, posiadające zaledwie delikatnie niższe parametry i brak niektórych funkcji są tańsze nawet o 3 tysiące złotych. Pewne jest, że droniarze będą go zachwycać. Jeśli jednak posiadamy odrobinę słabszy model, przechodząc na Mini 3 Pro, praktycznie nie zyskacie aż tak wiele, jak można by się spodziewać.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić