Czy obozy młodzieżowe za granicą to dobry pomysł?

Z każdym rokiem popularność obozów młodzieżowych rośnie, a co za tym idzie, zwiększa się również ich oferta. Rodzice jednak nie zawsze chętnie puszczają swoje pociechy na zagraniczne kolonie dla dzieci, gdyż mają wiele obaw z tym związanych. Czy słusznie?

Czy warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy za granicę?

Obozy młodzieżowe za granicą mają swoje plusy i minusy. Takie kolonie dla dzieci organizowane są dla młodych ludzi powyżej 13 roku życia. To bezpieczne, dokładnie zaplanowane wyjazdy z programem, który zawsze jest dobrany do wybranej grupy wiekowej.

Takie wyjazdy wiążą się z wydatkiem ponad dwóch tysięcy złotych, a nie każdego rodzica na to stać. Ciężko jest także przewidzieć, czy dziecko jest gotowe na tego typu wyjazd. Wiążę się to ze zderzeniem z całkiem inną kulturą, czy też klimatem.

Na szczęście plusów takiej wycieczki młodzieżowej za granicę jest o wiele więcej. Młodzież chętnie się integruje, a taki wyjazd zapewni nastolatkom ku temu świetną okazję. Do tego dziecko ma możliwość zapoznać się z kulturą innego kraju, pozwiedzać zabytki, o których zapewne wiele słyszało w telewizji, internecie, czy też opowieści swoich rówieśników.

Co dla wielu rodziców jest szczególnie ważne, dziecko będzie mogło przećwiczyć lokalny język lub zapoznać się z nowym językiem obcym, którego samo chce się uczyć. Dużo młodych osób marzy o tym, żeby zwiedzić inne kraje, a takie obozy dla dzieci dają im ku temu okazję.

Obozy językowe – co warto wiedzieć

Obozy językowe stają się coraz bardziej popularne. Prócz dobrej zabawy, zwiedzania i innych atrakcji, młodzież ma lekcje z danego języka. Lekcje na obozach młodzieżowych nie są jednak takie, jak w szkole. Młodzi ludzie uczą się poprzez zabawę, a nauka płynnie przeplata się ze zwiedzaniem.

Dzięki temu pociecha będzie mogła stawić czoła wyzwaniu, jakim będzie porozumiewanie się z wykorzystaniem języka, którego uczyła się w szkole, z ludźmi, którzy władają nim na co dzień. To także świetny sposób, by szybko zwiększyć swoje kompetencje językowe, co w kolejnych latach życia może być niezwykle ważne dla rozwoju młodej osoby.

Doskonały sposób na zapoznanie się nie tylko z wymową języka, ale też kulturą danego kraju to językowe obozy młodzieżowe. Wszystko to odbywa się pod okiem wykwalifikowanych osób, które wiedzą jak najlepiej dotrzeć do młodzieży i w jaki sposób przekazać im wiedzę, aby mogli ją przyswoić, i aby nauka języka stała się dla nich zabawą, a nie obowiązkiem.

Co spakować na obóz młodzieżowy za granicą?

Wszystko zależy od tego, w jakim kraju odbywa się dany obóz. Należy przede wszystkim sprawdzić prognozę pogody – czy nie zapowiada się na deszcz i spadek temperatury. Warto zapakować płaszcz przeciwdeszczowy, który nie zajmuje dużo miejsca, a w razie niespodziewanej ulewy zapewni dziecku ochronę przed wychłodzeniem i przemoknięciem.

Kolejnym ważnym elementem są wygodne buty. Obozy dla dzieci wiążą się ze zwiedzaniem, co za tym idzie, uczestnicy wycieczek młodzieżowych będą dużo chodzić. Wygodne buty uchronią ich stopy przed obtarciami, dzięki czemu nawet dłuższe trasy nie będą żadnym wyzwaniem.

Warto też spakować rozmówki w danym języku, aby dziecko nie mogło się porozumiewać z mieszkańcami kraju, do którego jedzie. Jest to również doskonały pierwszy krok do poznania nowego języka obcego. Pamiętajmy również o podstawowych środkach medycznych oraz odpowiednim zapasie leków, jeśli dziecko stale takie zażywa.

Materiał zewnętrzny

 

5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić