Chłapowo Turystycznie – Co Można Tutaj Zobaczyć ?

fotografia by Madameee1974 / Wikipedia

Chłapowo to niewielka spokojna wieś znajdująca się w województwie pomorskim pomiędzy miejscowościami Władysławowo i Jastrzębia Góra.

Pierwsze wzmianki na temat Chłapowa pochodzą jeszcze z XIV wieku, choć wówczas obowiązywała jeszcze niemiecka nazwa Klappow. W drugiej połowie XIX wieku zaczęto na tych terenach odkrywać groby skrzynkowe, której najpewniej pochodziły jeszcze z epoki żelaza. Ciekawym odkryciem były również bursztynowe ozdoby. Późniejsze odkrycia sprawiły, że do dzisiaj Chłapowo jest miejscem, które śmiało można nazwać istnym rajem dla archeologów.

Co ciekawego można robić w Chłapowie i jakie miejsca warto zobaczyć? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Plaża w Chłapowie

Jedną z największych atrakcji Chłapowa jest bez wątpienia piaszczysta plaża. To idealne miejsce na letni wypoczynek i chwilę wytchnienia. Jest wyjątkowo urokliwa, a charakterystycznym elementem krajobrazu jest znajdujący się nieopodal klif. Jest tutaj kilka zejść na plażę i trzeba przyznać, że wszystkie są wyjątkowo ładne.

2. Przystań rybacka w Chłapowie

Obecnie Chłapowo bazuje przede wszystkim na turystyce, aczkolwiek przez wiele lat wieś była przede wszystkim wioską rybacką. Warto wybrać się w rejony przystani rybackiej, gdzie do dzisiaj stacjonują rybacy. Przystań jest bardzo ładnie usytuowana i bez wątpienia warto ją zobaczyć z bliska.

3. Wąwóz Rudnik

“Rudnik” to kolejna atrakcja Chłapowa, która napawa dumą mieszkańców, a turystów bezustannie przyciąga. Mowa oczywiście o wspaniałym naturalnym wąwozie otoczonym stuletnimi drzewami. Spacer wzdłuż wąwozu doprowadzi nas bezpośrednio na plażę. Po drodze będziemy mieli możliwość podziwiania rzadkich gatunków roślin.

4. Nadmorski Park Krajobrazowy

Część Chłapowa znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który liczy sobie ponad osiemnaście hektarów. Na terenie parku znajduje się wiele strzeżonych gatunków roślin. To idealne tereny na wielogodzinne spacery i odpoczynek od miejskiego zgiełku.

5. Chłapowski klif

Chłapowski klif jest atrakcją samą w sobie, która zachwyca i często pojawia się na pamiątkowych zdjęciach. Jest doskonałym punktem startowym dla paralotniarzy, którzy w sezonie bezustannie oddają się ulubionej dyscyplinie. Firmy organizujące loty zapewniają, że na taką atrakcję mogą skusić się również amatorzy i że warto się zdecydować, bo okolice z lotu ptaka wyglądają zupełnie inaczej.

6. Wzdłuż całego wybrzeża znajdziemy sporo miejsc oferujących rejsy po okolicach. Będąc w Chłapowie warto zastanowić się nad tego rodzaju atrakcją. Na ogól rejsy trwają około godziny i można śmiało powiedzieć, że to ekscytująca forma zwiedzania.

7. Chłapowskie Kąpieliska

Turyści uwielbiają również słynne Chłapowskie Kąpieliska. To specjalnie wyodrębnione plaże słynące z cudownie drobnego piasku i charakterystycznie wystających z wody kamieni. To idealne miejsce dla osób poszukujących odpoczynku w przepięknej scenerii.

8. Rancho Oland

Nieco ponad dwa kilometry od centrum Chłapowa znajduje się Rancho Oland. W ośrodku znajduje się kilka pięknych koni oraz instruktorzy. Miłośnicy jazdy konnej będą w swoim żywiole, aczkolwiek jest to również świetne miejsce dla osób, które w tej materii dopiero raczkują. Można się tutaj wszystkiego nauczyć od podstaw.

9. Lunapark Sowiński

W pobliskim Władysławowie znajduje się atrakcja, która ma szansę zachwycić najmłodszych uczestników wyprawy. Mowa o słynnym Lunaparku, które działa w tym miejscu już od lat dziewięćdziesiątych. Na miejscu znajdziemy całe mnóstwo atrakcji, począwszy od diabelskiego młyna, a skończywszy na ekscytujących karuzelach.

10. Latarnia Morska w Rozewiu

Niespełna cztery kilometry od Chłapowa znajduje się miejscowość Rozewie. To właśnie tutaj będzie można podziwiać oraz zwiedzić wspaniałą latarnię morską, która działa od pierwszej połowy XIX wieku. Ciekawostką jest fakt, że latarnia była zwiedzana przez Stefana Żeromskiego, a urzędujący wówczas latarnik stworzył legendę, jakoby miało tu powstać jedno z dzieł pisarza. Informacje nie są prawdziwe, ale sama obecność pisarza w tym miejscu sprawiła, że wielu turystów pragnie zobaczyć wnętrze starej latarni.

11. Muzeum Kocham Bałtyk

W znajdującym się kilka kilometrów dalej Swarzewie znajduje się Muzeum Kocham Bałtyk. Ideą twórców było stworzenie miejsca, które nawiązuje do regionu za pośrednictwem uniwersalnych narzędzi – w tym wypadku klocków LEGO. Wystawy robią wrażenie. Warto dodać, ze konstruktorami tych wspaniałych tematycznych wystaw są członkowie stowarzyszenia ZbudujmyTo.

4.5/5 - (2 votes)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić