Chcesz przeżyć morską przygodę w Grecji? Czarter jachtów to atrakcyjne rozwiązanie!

Czarter jachtów w Grecji to doskonały pomysł na wycieczkę do tego pięknego kraju. Sezon żeglarski trwa tam od kwietnia do listopada, swobodnie możesz pływać po 4 morzach, a atrakcyjnych turystycznie wysepek są tysiące! Dowiedz się wszystkiego, co istotne w związku z wynajęciem jachtu w Grecji.

Dlaczego wynajem jachtu to dobry pomysł na wycieczkę?

Wynajem jachtu może być świetnym pomysłem zarówno dla par, paczek przyjaciół, jak i rodzin z dziećmi. Nie trzeba martwić się o minimalny wiek dziecka, ponieważ swobodnie żeglować można już z niemowlakami czy maluchami, które dopiero uczą się chodzić.

Grecja jest na tyle uniwersalnym kierunkiem żeglugi, że znajdziemy tam zarówno spokojne wody, jak i oraz wietrzne okolice. Jacht pozwala szybko przemieszczać się pomiędzy wysepkami, a dzięki jego wynajęciu na określony czas nie będzie konieczności płacenia lokalnym przewoźnikom za transport. Można zapomnieć również o kosztach hoteli i liczyć na bardzo rozsądne ceny związane z wyżywieniem.

Ile kosztuje wynajęcie jachtu w Grecji?

Czasy, kiedy wynajęcie jachtu było drogie i dostępne wyłącznie dla wybrańców z grubszym portfelem, już dawno minęły – czarter jachtów w Grecji to obecnie opcja dla każdego! Na koszt wynajęcia jachtu składa się wybrany model łodzi, termin oraz czas, na jaki chce się wyczarterować jacht. Jeśli nie dysponujemy uprawnieniami do kierowania jachtem, należy wynająć profesjonalnego skippera, który będzie służył pomocą i zapewni uczestnikom wycieczki stuprocentowe bezpieczeństwo. Zwykle można jednak liczyć na atrakcyjne rabaty związane np. z wczesnym wynajęciem łodzi, korzystaniem z ofert last minute, dłuższym czasem wynajmu czy ofertami dla stałych klientów.

Jachty w Grecji można znaleźć już w cenie 900 euro za tydzień wynajmu za łódź dla 4-6 osób. Dostępne są również jachty luksusowe, które mogą być doskonałą alternatywą dla hotelu. Sprawdzą się jako pomysł na podróż poślubną czy wyjazd integracyjny dla pracowników. Należy pamiętać, że w szczycie sezonu ceny są wyższe niż na jego początku oraz końcu – jeśli zależy nam na zorganizowaniu taniej wycieczki, warto wziąć to pod uwagę. Poza tym Grecja z wynajęciem jachtu to świetny kierunek na wycieczkę, ponieważ w wielu miejscach można cumować bezpłatnie.

Czarter jachtów motorowych – Grecja

Wynajmujący jachty najczęściej decydują się na odwiedzenie Aten, Rodos, Paros czy Mykonos. Firmy prowadzące czarter łodzi motorowych uzgadniają trasę indywidualnie z każdym klientem (przy wynajęciu skippera), co znaczy, że żeglować można, gdzie tylko się chce, nawet jeśli nie ma się żadnego doświadczenia w spędzaniu wakacji na jachcie. W sytuacji, w której przynajmniej jedna osoba przebywająca na łodzi ma stosowne uprawnienia, żegluje się w pełni samodzielnie.

Gdzie najczęściej pływa się w Grecji?

Zatoka Sarońska czy Argolidzka to jedne z najpopularniejszych miejsc, po których pływa dość sporo jachtów. Podobnie jest na Morzu Jońskim. Wynika to głównie z tego, że są to dość spokojne miejsca na żeglugę, w których znajdziemy ogrom atrakcji turystycznych. Cyklady, którymi reklamuje się większość biur podróży, są odrobinę trudniejszym terenem, ponieważ wieje na nich dość silny wiatr, a odległości pomiędzy wyspami są większe, niż we wcześniej wymienionych przypadkach. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie najlepiej udać się na morską przygodę w Grecji, skontaktuj się z wybraną firmą oferującą czartery jachtów w Grecji – to profesjonaliści, dlatego zawsze możesz liczyć na ich pomoc.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić