Basen termalny – jaki wybrać na pierwszy raz z termami?

Choć w Polsce można dziś dosłownie przebierać w ofertach kompleksów termalnych, to wciąż wiele osób nie miało okazji z nich skorzystać. Jeśli chcesz w najbliższej przyszłości nadrobić te zaległości i przekonać się o zdrowotnych oraz relaksacyjnych właściwościach wody termalnej, to w pierwszej kolejności skup się na wybraniu odpowiedniego obiektu. Basen termalny powinien spełniać kilka podstawowych kryteriów decydujących o jego atrakcyjności. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym artykule.

Jakość wody termalnej

To powinno mieć największy wpływ na Twoją decyzję. Bez zwrócenia uwagi na jakość wody termalnej równie dobrze można zafundować sobie wypad do zwykłego aquaparku z podgrzewaną wodą – efekt terapeutyczny będzie mniej więcej taki sam.

Celem wizyty na termach jest jednak odniesienie korzyści z kąpieli w wodzie mającej unikalne właściwości zdrowotne, wynikające z jej bezcennego składu. Dlatego zawsze upewnij się, czy dany obiekt rzeczywiście jest zasilany wodą termalną pozyskiwaną z bardzo głębokiego źródła, naturalnie podgrzanej przez magmę, o korzystnym bilansie jonowym.

Dobrym przykładem będą tutaj Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych w naszym kraju. Zasilająca go woda jest pozyskiwana ze źródła znajdującego się na głębokości ok 2400 metrów, dzięki czemu jest idealnie czysta, bezpieczna dla człowieka, a przy tym zawiera aż 28 najcenniejszych minerałów.

Atrakcje na terenie kompleksu

Oczywiście osoby, które chcą wybrać się na termy wyłącznie w celach terapeutycznych, skupią się na korzystaniu z basenów wypełnionych gorącą, zdrowotną wodą. Jeśli natomiast Twoim celem jest też czysta rekreacja i totalny relaks, to poszukaj takiego kompleksu, który oferuje znacznie więcej atrakcji.

Powinny to być chociażby zjeżdżalnie, rozbudowana strefa SPA, strefa saun z łaźniami parowymi (idealne zwieńczenie dnia na termach) czy centrum zabiegów Wellness. Im szersza oferta, tym lepiej, ponieważ zagwarantuje Ci to maksymalne wykorzystanie czasu spędzonego w kompleksie termalnym.

Wybierając basen termalny oferujący szereg innych atrakcji możesz nie tylko skorzystać ze zdrowotnych właściwości wody, ale też zadbać o ciało (zabiegi kosmetyczne) i umysł, pozbywając się nagromadzonego w ciągu ostatnich miesięcy stresu.

Lokalizacja

To także nie jest bez znaczenia, zwłaszcza wtedy, gdy uświadomisz sobie, że większość kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną znajduje się na Podhalu. Powód jest prosty: to tam znajdują się najbogatsze zasoby gorącej wody.

Z drugiej strony dla osób, które mieszkają w północnej Polsce, wyjazd na termy koło Zakopanego stanowi już prawdziwą wyprawę. Mimo to nie warto z góry odrzucać tego pomysłu. Po pierwsze: wyjazd można połączyć z np. weekendowym pobytem w pięknym regionie kraju. Po drugie: dojazd na Podhale jest dziś o wiele bardziej komfortowy niż jeszcze kilka lat temu. Wreszcie po trzecie: zachwycająca tatrzańska lokalizacja i mnóstwo atrakcji na miejscu wynagrodzą ewentualne trudy podróży.

O tym, dlaczego warto wybrać się właśnie na baseny termalne w górach przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/baseny-termalne-w-gorach-swietny-pomysl-na-relaks-po-intensywnym-trekkingu.

Nocleg w komfortowych warunkach

Kilkugodzinna kąpiel w basenie termalnym jest bardzo odprężająca, ale ma to również swoje konsekwencje – trudno będzie Ci utrzymać koncentrację za kierownicą. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest spędzenie na termach kilku dni i codziennie korzystanie z dobrodziejstwa wody termalnej.

W tym celu poszukaj obiektu, na którego terenie znajduje się komfortowy hotel. Znów warto tutaj przywołać przykład Term BUKOVINA, które oferują swoim gościom pobyt w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, z nieograniczonym dostępem do term. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ oszczędza czas i energię na dojazdach. Warto więc polować na promocyjne pakiety pobytowe dla dwojga czy całej rodziny, szczególnie wiosną i jesienią.

Skoro wiesz już, jaki basen termalny wybrać, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zarezerwować sobie wolny termin i spędzić nawet cały weekend na termach. To świetny sposób na szybkie naładowanie baterii, odstresowanie się i odpoczynek po ciężkim okresie w pracy. Weekendowy pobyt na termach może być również fantastyczną niespodzianką dla drugiej połówki, której od dawna obiecujesz atrakcyjny wypad tylko we dwoje.

5/5 - (1 vote)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić