4,38 zł za dzień ochrony w ramach polisy turystycznej dla każdego członka rodziny!

wakacje-rodzina

Kierunek i termin podróży wybrany? Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się perspektywą spędzenia kilku dni w całkiem innej rzeczywistości. Ale zaraz, zaraz. Wybór celu podróży i daty to nie wszystko. Zanim się rozmarzysz, pamiętaj, że na wakacjach też trzeba zadbać o bezpieczeństwo podróżnych. Zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi. Oprócz kremu z filtrem i preparatów na komary warto zadbać również o odpowiednią polisę. Co powinna zawierać? I ile za nią zapłacisz, planując podróż z małżonkiem i dwójką dzieci?

Gdzie szukać ubezpieczenia turystycznego?

Zdecydowana większośc najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce ma w swojej ofercie ubezpieczenia turystyczne. Chcąc zorientować się w zakresie ochrony, jaki proponują, a także w cenach takich polis, wystarczy zatem zajrzeć na strony ubezpieczycieli, przeczytać dokumenty OWU i wykonać kalkulacje, korzystając z kalkulatorów dostępnych na stronach towarzystw.

Nieco łatwiejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń turystycznych na https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/. W przejrzystej tabeli znajdują się najważniejsze informacje dotyczące sum ubezpieczeń turystycznych kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Ze strony porównywarki ubezpieczeń turystycznych można w łatwy sposób przejść do kalkulatora wybranego ubezpieczyciela, aby poznać koszt polisy turystycznej w zaplanowanym terminie i preferowanym kierunku.

Koszty leczenia, NNW, OC i nie tylko – jakie rodzaje ochrony powinna zawierać polisa turystyczna?

Towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w swojej ofercie polisy turystyczne, zapewniają swoim klientom przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia, które jest absolutną podstawą zagranicznego wyjazdu wakacyjnego. Dzięki tego rodzaju ochronie zyskasz wsparcie finansowe w pokryciu kosztów opieki medycznej, gdy będziesz musiał z takiej skorzystać podczas pobytu na urlopie. W ramach tej ochrony wiele firm zapewnia także wsparcie na wypadek leczenia COVID-19. Niektóre towarzystwa przewidziały osobny limit środków związany właśnie z tą chorobą, aby zagwarantować podróżnym poczucie bezpieczeństwa w trudnych czasach pandemii. W bazowej wersji ubezpieczenia podróżnego najczęściej znajduje się także assistance – pomoc przydatna chociażby w razie niemożności porozumienia się za granicą z powodu bariery językowej, a także ubezpieczenie NNW.

To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania ubezpieczyciele. Niejednokrotnie proponują również ubezpieczenie bagażu, abyś nie został bez najpotrzebniejszych przedmiotów. Rodziny podróżujące z dziećmi szczególną uwagę powinny zwrócić na ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. To polisa, która zapewni rekompensatę szkód wyrządzonych na mieniu lub zdrowiu osoby trzeciej. Wyobraź sobie sytuację, w której Twoje dziecko gra z rodzeństwem w piłkę na przyhotelowym boisku. Niefortunne odbicie sprawia jednak, że piłka wybija szybę w jednym z hotelowych okien i z impetem wpada do pomieszczenia. Hotel domaga się odszkodowania. Jako posiadacz OC w życiu prywatnym w takiej sytuacji będziesz mógł liczyć na wsparcie finansowe ubezpieczyciela.

Rodziny aktywne fizycznie powinny zainteresować się też tym, czy polisa, której zakup rozważają, będzie chroniła ich podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej. Niektóre sporty wodne lub turystyka górska mogą być zaliczane przez firmy ubezpieczeniowe do grupy sportów wysokiego ryzyka, a te wymagają często opłacenia dodatkowej składki.

Więcej na temat dostępnych rodzajów ochrony przeczytasz w artykule: Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne dla rodziny?.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne na rodzinny wyjazd?

Wykupienie wycieczki zorganizowanej lub samodzielna organizacja wyjazdu, a w tym wydatki na transport, nocleg i atrakcje w czasie pobytu już generują spore koszty. Nic więc dziwnego, że niektórych może martwić widmo kolejnych wydatków, jak te na ubezpieczenie. Można wybrać nieco tańszy nocleg, do celu dotrzeć autobusem lub tanimi połączeniami lotniczymi, ale na ubezpieczeniu nie powinno się oszczędzać. Tym bardziej, że koszt polisy turystycznej wcale nie jest wysoki i wynosi już od kilku złotych za dzień ochrony dla jednej osoby.

Sprawdźmy zatem, jaką składkę zaproponują ubezpieczyciele 4-osobowej rodzinie (2 rodziców i 2 dzieci w wieku poniżej 10 lat), która wybiera się na tygodniowy wyjazd do Grecji na początku kwietnia. Wycieczka będzie miała charakter czysto rekreacyjny, a jej uczestnicy będą spędzali czas, odpoczywając i zwiedzając miejscowe zabytki.

article-thumb-min

W powyższym zestawieniu najtańszą polisę dla całej 4-osobowej rodziny zaproponowało TU Europa. Koszt ubezpieczenia w tym przypadku wyniósł 122,50 zł, co w przeliczeniu na jedną osobę daje 30,63 zł za tygodniowy pobyt w Grecji, natomiast koszt za dobową ochronę dla jednej osoby wynosi w tym towarzystwie 4,38 zł.

Oceń post
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz Również Polubić